Historia naszej parafii

17 marca 1980

Pozwolenie na budowę kościoła wydane przez wojewodę Lubelskiego Mieczysława Stępnia.

3 kwietnia 1980

Biuro Planowania Przestrzennego wydaje informację o terenie. Podpisał Prezydent Lublina inż Longin Zieliński.

8 czerwca 1980

Przybycie ks. Jana Mitury z Biłgoraja do domu księży emerytów przy ul. Ogrodowej, gdzie mieszkał do czasu zbudowania plebanii na Czechowie.

6 sierpnia 1980

Przekazanie ww. terenu Lubelskiej Kurii Biskupiej.

16 sierpnia 1980

Rozpoczęcie budowy drewnianej kaplicy.

23 listopada 1980

Poświęcenie placu kościelnego przez ks. biskupa Bolesława Pylaka w obecności ok. 10 tys. wiernych.

12 grudnia 1980

Urzędowe nadanie pracującym tu kapłanom jurysdykcji przysługującej administratorom parafii.

17 lipca 1981

Pierwszy odpust parafialny ku czci bł. Jadwigi, odprawiony przez ks. biskupa Zygmunta Kamińskiego.

20 lipca 1981

Rozpoczęcie budowy plebanii.

wrzesień 1981

Rozpoczęcie katechezy we własnym punkcie katechetycznym.

30 maja 1982

Pierwsza komunia św. w nowej parafii (przyg. ks. Jerzy Ważny i ks. Zbigniew Kociołek).

10 lipca 1982

Rozpoczęcie budowy kościoła. Projekt inż. arch. Roman Orlewski z Rzeszowa, inż. budowy Edward Mirowski.

29 września 1982

Ks. biskup Zygmunt Kamiński poświęca kamień węgielny kościoła.

13 grudnia 1982

Urząd Wojewódzki przesyła pismo do Kurii Biskupiej, iż nie zgłasza zastrzeżeń przeciw utworzeniu parafii na Czechowie.

21 grudnia 1982

Biskup Lubelski wydaje dekret o utworzeniu parafii bł. Jadwigi Królowej.

8 maja 1983

Nawiedzenie parafii przez kopię Częstochowskiej Ikony.

9 października 1983

Rozpoczęcie montażu dachu kościoła.

24 grudnia 1983

Pierwsza masz św. w kościele (pasterka).

kwiecień 1984

Misje święte (księża jezuici).

16 grudnia 1984

Rekolekcje maryjne (o. Szymon Niezgoda) i utworzenie kółek różańcowych.

maj 1985

Nowy porządek nabożeństw (aktualny do dziś) i oficjalne wprowadzenie się do kościoła.

31 maja 1986

Nawiedzenie Matki Bożej w cudownej figurze z Wąwolnicy.

26 sierpnia 1986

Początek stałych pielgrzymek parafialnych do Częstochowy na odpust.

sierpień 1987

Zakończenie instalowania posadzki.

sierpień 1988

Zainstalowanie drogi krzyżowej - projekt i wykonanie Zbigniew Mrozek, autor wystroju wnętrza kościoła.

16 lutego 1996

Nawiedzenie figury Matki Bożej Fatimskiej.

8 czerwca 2001

Konsekracja kościoła przez ks. arcybiskupa Józefa Życińskiego.