Odpust parafialny i Boże Ciało

2020-06-07 16:47

W poniedziałek, 8 czerwca, świętować będziemy nasz parafialny odpust ku czci św. Jadwigi Królowej. Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00; o godz. 17.30 Nabożeństwo do św. Jadwigi. Sumie odpustowej o godz. 18.00 przewodniczył będzie Ks. Dziekan Adam Wełna a kazania w ciągu całego dnia wygłosi Ks. Prof. Włodzimierz Bielak. Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa nasze parafialne święto będzie miało troszkę skromniejszy charakter bez uroczystej procesji ale gorliwej modlitwy na pewno nie zabraknie; zmuszeni jesteśmy także odwołać nasz parafialny festyn.

W czwartek, 11 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej; Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.30. świąteczna adoracja Najświętszego Sakramentu i dziękczynne Te Deum. Niestety w tym roku, ze względu na ograniczenia publicznych zgromadzeń, nie będzie procesji Bożego Ciała ani procesji oktawy w tradycyjnej formie; odprawimy je na kolanach, w kościele, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Ze względu na przypadającą w czwartek uroczystość konferencja chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych odbędzie się w piątek o godz. 19.00.

Kancelaria parafialna od czwartku do soboty będzie nieczynna.