Pielgrzymka na Węgry

2019-02-06 15:09

1 dzień KOSZYCE

Msza św. w kościele – godz. 5.30. Wyjazd z Lublina. Przejazd przez Polskę i Słowację. Krótki postój w Koszycach. Spacer po malowniczej starówce: ulica Hlavna – najpiękniejsza promenada kraju z gotyckimi kamieniczkami, pałacem biskupim, dawnym ratuszem i gotycką katedrą św. Elżbiety. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień BUDAPESZT

Śniadanie. Zwiedzanie Budapesztu: Wzgórze Gellerta - rozległa panorama miasta. Buda - najstarsza część miasta (Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Królewskim – dawną siedzibą królów Węgier, Bramą Wiedeńską, Basztą Rybacką i gotyckim Kościołem Macieja - miejscem koronacji królów węgierskich), Most Łańcuchowy, bazylika św. Stefana. Msza św. Rejs statkiem po Dunaju. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień SZENTENDRE - WYSZEHRAD - ESZTERGOM

Śniadanie. Całodzienna wycieczka w Zakole Dunaju. Szentendre – miasteczko leżące nad Dunajem z wąskimi i krętymi uliczkami, zabytkowymi kamieniczkami i kościółkami, z licznymi galeriami i nastrojowymi kawiarniami. Wyszehrad – malownicze ruiny XIII-wiecznego zamku na wzgórzu, rozległa panorama doliny Dunaju. Esztergom – dawna siedziba królewska, miejsce chrztu Węgrów w 1000 r. Zwiedzanie największej na Węgrzech bazyliki. Msza św. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień GYOR - OPACTWO PANNONHALMA

Śniadanie. Przejazd do Gyor, malowniczego miasta położonego na Nizinie Węgierskiej. Spacer: neobarokowy ratusz, barokowa Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, kościół Karmelitów pod wezwaniem Matki Boskiej Niepokalanej i klasztor, w którym mieszkał św. Rafał Kalinowski, XVI wieczny Pałac Biskupi, kościół św. Ignacego, pomnik Arki Przymierza, kolumna Najświętszej Maryi Panny. Zwiedzanie benedyktyńskiego opactwa Pannonhalma, najstarszego obiektu sakralnego na Węgrzech, wpisanego na listę UNESCO. Msza św. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień EGER

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Egeru. Msza św. Spacer po mieście: Bazylika, Liceum, Stare Miasto, minaret turecki. Przejazd do Doliny Szépasszony (Dolina Pięknej Pani) w Egerze, gdzie znajduje się około 100 piwnic, w których produkowane są czerwone i białe wina o niepowtarzalnym smaku i aromacie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Późny obiad. Przyjazd do Lublina w godzinach nocnych.

Cena: 1260 zł/ os. (przy grupie min. 40 os.) – płatne do 12 maja 2019 r.

Cena zawiera: przejazd autokarem o podwyższonym standardzie, 4 noclegi w hotelach **/*** (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami), opłatę klimatyczną, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad, opiekę pilota, opiekę przewodnika w Budapeszcie, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Cena nie obejmuje napojów do obiadokolacji typu wino, herbata, soki. Na bilety wstępu należy przeznaczyć ok. 32 €/os. (ruiny zamku w Wyszehradzie, rejs statkiem po Dunaju, Opactwo benedyktyńskie w Pannonhalmie).